Press

Стаття в журналі Like

dj sky

Він – один із найпопулярніших діджеїв реміксмейкерів України, представник проекту «The FAINO», щорічний лауреат конференції «West Night Life Awards». Веселий, харизматичний та відомий далеко за межами Івано-Франківська DJ SKY поділився із «Like» таємницями успіху та планами на майбутнє.

Олег, коли і чому ти вирішив стати Діджеєм? Звідки з’явилася така ідея: це мрія дитинства чи спонтанність?

Все вийшло дуже спонтанно. Напевне, це пов’язано ще з дитячими роками. Коли вчився у музичній школі і займався танцями, часто доводилося підбирати музику для виступів самому. З того часу і з’явилася любов до музики.
Потім почув радіооголошення про набір діджеїв на радіоефір, на який пройшов кастинг та почав працювати на радіо. Трохи згодом запропонували роботу в одному з нічних клубів міста діджеєм та арт-директором.

Ти частіше виступаєш в інших містах, ніж в Івано-Франківську. Із чим це пов’язано? На рідне місто не вистачає часу чи більше подобається виступати не вдома?

Раніше було все навпаки. Вже близько 4-х років я не працюю резидентом. Мені цікаво рухатися вперед, вдосконалюватися, розвиватися та пізнавати нові міста.

Нічне життя: як ти звик до нього та чи дуже важко це для тебе?

Я звик до цього. На початку бували такі дні, коли мені доводилося спати близько 2-х годин на добу. Після того зрозумів, що здоров’я важливіше. Зараз в середньому у мене 1-2 виступи на тиждень. Але останні півроку кожен виступ – це інше місто.

Як зав’язався творчий тандем «Dj Konstantin Ozeroff & Dj Sky»?

Ще на початку своєї кар’єри я створив музичний форум для діджеїв, де ми обмінювалися інформацією, музикою, новими тенденціями. Це допомогло мені зав’язати нові корисні знайомства, які посприяли подальшому розвитку моєї кар’єри та розширили географію виступів Dj Sky. Саме на одному з таких виступів у місті Ужгород я і познайомився із київським діджеєм Konstantin Ozeroff. На той момент кожен із нас вже мав багато своїх власних напрацювань і ми вирішили співпрацювати.

Що можеш сказати про музичний лейбл «UA House Records»?

Це музичний лейбл, який ми створили разом із Костею. Оскільки граємо музику у стилі House, обрали саме таку назву. Лейбл дозволяє розміщувати та продавати треки на відомих ресурсах (Beatport, Juno, Spotify, iTunes). Станом на сьогодні є 31 реліз. Крім нас, на ньому випускаються виключно українські діджеї та саунд-продюсери і їхня кількість постійно збільшується.

На виступах у вас зазвичай одна програма чи більше орієнтуєтеся на публіку?

Після того, як ми із Костянтином розпочали співпрацювати, у нас є достатня кількість власних треків і реміксів, на яких можна побудувати вечірку. Але іноді доводиться додавати щось нове та цікаве для публіки. Так, у відсотковому співвідношенні, на вечірці граємо приблизно 60% своєї музики. І, звісно, приходиться пристосовуватися до публіки та характеру вечірки.

Не так давно ви створили проект «The FAINO». Яка його мета та в якому напрямку працюєте?

Наша мета – зробити унікальний український продукт, який буде реміксувати суто українські треки. Проект «The FAINO» створений разом із моїм напарником Kostantin Ozeroff приблизно рік тому. І за рік у нас є вже дуже багато напрацювань. Ми пишемо ремікси і за цей період об’їздили значну частину України із гастролями (Київ, Маріуполь, Запоріжжя, Львів, Черкаси, Ужгород, Тернопіль, Луцьк…). Сьогодні у нас є близько 50 власних треків та реміксів.

З якими артистами вам вже довелося попрацювати у рамках свого проекту?

Їхній список вже доволі великий. Це Дзідзьо, Скрябін, Воплі Відоплясова, Океан Ельзи, Loboda, Макс Барских, Тарас Тополя, Monatik, Бумбокс, Navi…

Чи виникають у вас із Костянтином якісь суперечки з приводу музики?

Суперечки – це звична річ і часто в суперечках народжується істина. Але ні я, ні Костя, не є конфліктними і зазвичай гарно ладнаємо.

Чи є конкуренція у середовищі діджеїв?

Звісно, як і в будь-якому іншому середовищі. Найбільша проблема – у недооцінюванні діджеїв з обласних центрів. Чомусь часто арт-директори нічних клубів вважають, що якщо діджей із Києва, він кращий, ніж діджей із якого-небудь обласного центру. Але часто це зовсім не так. Не важливо, звідки ти. Важливо, як ти граєш.

Що вважаєш найбільшими досягненнями у даній сфері?

Щороку на західній Україні проходить конференція «West Night Life Awards» для всіх діячів клубної культури і кожного разу привожу з неї нагороди. Крім того, DJ Sky – один із найкращих діджеїв реміксмейкерів України. А ще таке цікаве досягнення – нещодавно помітив, що наш із Костянтином спільний ремікс на Cher – Strong Enough потрапив у її новий DVD диск. Також до найпопулярніших наших реміксів належить ремікс на пісню “1944” Джамали, що вона виконувала на Євробаченні та пісня Ляпіса Трубєцкого «Воины света», яка також стала дуже популярною під час подій на Майдані.

Розкажи про плани на майбутнє.

Їхати виступати за кордон. Ми час від часу реміксуємо закордонні треки, хотілося б показати їх закордонній публіці.